Zdalnie sterowany samochód z prędkością 200 km/h: wszystkie sekrety najszybszego pojazdu!

Szybkie jak Formuła 1!

Myślałeś, że zdalnie sterowane samochody nie są w stanie przekroczyć 30 km/h? Mylisz się! Traxxas XO-1 może osiągnąć niemal 200 km/h, co czyni go jednym z najszybszych zdalnie sterowanych samochodów na świecie.

Czy są modele jeszcze szybsze od Traxxas XO-1? W tym miejscu ujawnimy wszystkie sekrety zdalnie sterowanych samochodów, które nie są już tylko i wyłącznie zabawkami.

 

Poznaj naszą kolekcję samochodów zdalnie sterowanych

Traxxas XO-1: super zdalnie sterowany samochód


Osiągi, które zapisały się w historii!

Zdalnie sterowane samochody Traxxas znane są z tego, że są prawdziwymi rasowymi samochodami i wiele modeli bez trudu przekracza 100 km/h, ale to nie było wystarczające dla inżynierów tej marki, którzy postawili przed sobą nowe wyzwanie: osiągnięcie 200 km/h, ale za pomocą zdalnie sterowanego samochodu z silnikiem elektrycznym i RTR czyli gotowym do jazdy ,,READY TO RUN''.

I tak powstał model XO-1!

Aby umożliwić mu jeszcze szybszą jazdę, inżynierowie nie mogli pominąć żadnego szczegółu. Jest to model pojazdu, który stoi daleko od tego, aby nazwać go tylko i wyłącznie zwykłym zdalnie sterowany samochodem!

Ten model to prawdziwe małe cacko mechaniczne:

✅ 1650 kV ultra mocny silnik
✅ Rewolucyjny system bezszczotkowy
✅ Doskonale aerodynamiczne nadwozie
✅ Opony zupełnie nowego typu
✅ Ekstra czysty i mocny klej odporny na rozdarcie

Samochód zdalny XO-1 Traxxas osiągnął technologiczny wyczyn, a na  jego wyniki nie trzeba było długo czekać: podczas pierwszych testów na torze udało mu się osiągnąć 160 km/h! Dzięki kilku dodatkowym poprawkom zdobył cel jaki postawiła sobie marka, osiągając szczyt zanotowany na poziomie 191 km/h co stało się historycznym rekordem!

 

Przedmiot kolekcji, który nie powinien być w rękach wszystkich Traxxas XO-1 nigdy nie był tylko prostym konceptem samochodu!

Podczas jego opracowywania wszystko zostało przemyślane w taki sposób, aby ostatecznie ten zdalnie sterowany model samochodu trafił na rynek sprzedaży i stało się to w 2011 roku. Początkowo sprzedawany był za około 1200 euro, mniej więcej 5600 złotych, (obecnie można go znaleźć za mniej niż 1000 euro, a nawet w cenie niższej w przypadku używanego egzemplarza), nie był to wydatek na każdą kieszeń, ale to nie przeszkodziło w osiągnięciu prawdziwego sukcesu.

Zdalnie sterowany samochód 200 km/h Traxxas xo-1

Trzeba powiedzieć, że Traxxas pomyślał o wszystkim włączając w to wbudowany system stabilności elektronicznej (Traxxas Stability Management - TSM), który eliminuje ryzyko wywrócenia się i poślizgu. Przy takiej prędkości (pokonuje 42 m w ciągu jednej sekundy) nie jest możliwe, aby kierowca odpowiednio szybko zareagował.

❌ Jednak to nie powstrzymało niektórych śmiałków przed złamaniem pojazdu już po kilku próbach...

Zamiast jeździć po torze i w bezpiecznych warunkach próbowali pobić rekord prędkości na swoich ulicach z ekstremalnym przyspieszeniem, które pozwala osiągnąć 100 km/h w ciągu zaledwie 4 sekund. Często tego typu wydarzenia kończyły się przykrym skutkiem, a nawet tragedia gdyż prosta mała przeszkoda, nieumiejętność sterowania, duży kamień lub chodnik doprowadzały do poważnych wypadków. 

Jenak mimo, że minelo 10 lat od premiery, jego sukces nadal trwa. Chociaż już nie jest najszybszym zdalnie sterowanym samochodem na świecie, osiągnął status przedmiotu kolekcjonerskiego i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem wśród pasjonatów.

Samochody zdalnie sterowane, które przekraczają 200 km/h!

Osiągnięcie 200 km/h było tylko pierwszym krokiem!

Podążając za rekordem prędkości ustanowionym przez Traxxas, Amerykanin Nic Case postanowił zrobić coś jeszcze szybszego. Jego celem było stworzenie pierwszego samochodu zdalnie sterowanego, który przekroczy 300 km/h. I udało się to!

Jednak zajęło to wiele lat, wyprodukowano sporo różnych samochodów i przeprowadzono kilkadziesiąt tysięcy prób, aby osiągnąć tą niemożliwą prędkość godną samochodów wyścigowych Formuły 1.

👉 Najpierw 200 km/h z ENTC3

👉 Pokonał trochę ponad 250 km/h za pomocą Red Schumacher Mi3 RC Car (którego liczne modyfikacje sprawiły, że jego cena wzrosła do 4000 $)

👉 I wreszcie własny, zdalnie sterowany samochód o nazwie RC Bullet Car, który rozpędza się do 300 km/h!

Dla Nica Case'a zbudowanie własnego RC było jedynym sposobem na osiągnięcie tej fenomenalnej prędkości. Jako bazę wykorzystał swojego Red Schumachera, do którego dodał 10-konny silnik elektryczny przy zachowaniu rozsądnej wagi 4,5 kg i akceptowalnych wymiarach 60 cm długości.

Jednak RC Bullet Car w żaden sposób nie przypomina tego, do czego miłośnicy zdalnie sterowanych samochodów są przyzwyczajeni. Jego ultra-aerodynamiczna konstrukcja sprawia, że ​​wygląda raczej jak mieszanka łodzi i rakiety na kołach!

Samochód Zdalnie sterowany o prędkości 300 km/h

Najważniejsze jest oczywiście to, że ten niezwykły RC pozwolił swojemu twórcy pobić rekord świata!

W dodatku nie tylko osiągnął prędkość 300 km/h - celem było przekroczenie 200 mil na godzinę, czyli około 322 km/h i udało się to osiągnąć było to dokładnie 325,12 km/h! 🔥

"Zadziwiająca prędkość, której nikt nie spodziewał się kiedykolwiek osiągnąć za pomocą małego zdalnie sterowanego samochodu.